SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimler destek kimler köstek olacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup toplantısında konuştu. Yurt içi ve yurt dışındaki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, güvenlik kuruluşu olan NATO'nun terör örgütlerine destek kuruluşu olmadığının altını bir kez daha çizdi. Erdoğan, konuşmasında muhalefete de yüklendi.

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2022 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.06.2022 14:00
Kaynak: İGF Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimler destek kimler köstek olacak

ANKARA (İGFA) - Partisinin grup toplantısında TBMM'de konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılbaşından bu yana yapılan işler bile 20 yılda asırlık hizmetlerin nasıl Türkiye'ye kazandırıldığının göstermeye yeterli olduğunu söyledi.

"Adını Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olarak tescillediğimiz eser şehrin bir vahası olarak insanımıza hizmet verecek" diyen Erdoğan, "İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Atatürk Havalimanı ise kısmen bu vasfını sürdürüyor, sürdürecek. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı'nı kullanıyoruz. Havalimanı içindeki Acil Durum Hastanesi'ne yapılan uçuşlar da buradaki pistten gerçekleşiyor. Biz Atatürk Havalimanı'na 1006 odalı Şehir Hastanesi yaptık. 3 ayda yaptık. Ana muhalefetin hal binasını hastane diye takdim etmek suretiyle milleti aldatma yarışı içinde değiliz" diye konuştu.

"BAKALIM KİMLER DESTEK, KİMLER KÖSTEK OLACAK"

Güney sınırları boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölge oluşturma kararının yeni bir safhasına geçtiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tel Rıfat ve Münbiç’i teröristlerden temizliyoruz" dedi. Erdoğan, aşama aşama diğer bölgelerde aynısını yapacaklarını belirterek, "Türkiye’nin bu meşru güvenlik adımlarına bakalım kimler destek verecek, kimler köstek olmaya çalışacak göreceğiz" diye konuştu.

"NATO TERÖRE DESTEK KURULUŞU DEĞİLDİR"

"Türkiye’nin yıllarca tüm yükünü çektiği güvenlik ittifaklarına katkı vermek yerine imkanlarını, kendi refahlarını artırmak için kullananlar, Ukrayna krizi sonrası NATO’nun kapısına dayandı" diyen Erdoğan, "Şimdi tekrar ediyorum. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusu işte böyle bir sürecin ürünüdür. Biz her iki ülkenin de NATO üyeliğine, terör örgütü PKK’ya ve uzantısı kuruluşlara verdikleri destek sebebiyle karşı olduğumuzu hemen ve açıkça ilan ettik. NATO, bir güvenlik kuruluşudur. NATO, terör örgütlerine destek kuruluşu değildir" diye konuştu.

https://youtu.be/SMfSr8OSN_s

Konuşmasında CHP Genel BaşkanI Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemlerine de göndermelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimseye ayrım yapmadan veriyoruz dediği sosyal desteklerin toplamı, bizim herhangi ortalama bir il ve büyükçe ilçe belediyemizin seviyesine çıkamıyor. CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonlarını, millete hizmet için verilen kaynakları çalanın yakasına önce ben yapışırım diyerek destekleyeceği yerde bunları belediyeleri engelleme çabası diye takdim ediyor. Milletin parasını çalan hırsızdır. Hırsızın sırtını sıvazlayan ise daha büyük hırsızdır. Kılıçdaroğlu CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını belli etmiştir" diye konuştu.

"BU ZAT BİR PROJE, BİR APARAT"

Kılıçdaroğlu'nu yalancılıkla suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çünkü bu zat omurgasız, çünkü bu zat bir proje, çünkü bu zat bir aparat. Bu zatın partisinin başına kaset komplosuyla geçirildiğinden beri Türkiye'nin milli çıkarlarına karşı sinsi bir savaş vermekten başka iş yaptığını gördünüz mü? Yine bu zatın ülkede yapılan tüm eserleri, hizmetleri engellemeye çalışmaktan başka bir gayretine şahit oldunuz mu? Ne diyorlar? Gelmeyecekler de biz gelirsek bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız. Ya siz ne cinssiniz ya. Devlette devamlılık esastır, bunu nasıl dersin. Söke söke bu ülkede yargı var. Biz bir hukuk devletiyiz, nasıl vermezsin? Şakır şakır ödemeye mecbursun. Ben CHP’nin milletvekili olmuş olan müteahhitlere bu CHP’li müteahhittir dolayısıyla ben buna ödeme yapmam demedik ya. Hepsinin ödemesini şakır şakır yaptık. Niye? Bizde böyle bir kin yok. Bizde gerçekten samimi olarak işini yapana, yatırım yapana her zaman destek var" dedi.

Kaynak: İGF Haber

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.