SON DAKİKA
Hava Durumu

BURSASPOR'UN PLANI NE?

Yazının Giriş Tarihi: 29.08.2022 14:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.08.2022 14:49

Bursaspor’da hedef nedir? Gelecekte bizi ne bekliyor? Yönetimin planı nedir?

Bursaspır camiası bunu artık iyice merak ediyor lig başlarken…

Bursaspor 2.Başkanı Sinan Topuk ve Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar, bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi ve basına son durumu anlattı:

“Yönetim kurulumuz sadece sportif olarak değil diğer konularda da başarı hedefleri belirledi. Bursaspor her açıdan hazmedemediğimiz bir noktada. Mutlaka konuyu topyekün ele almalıyız. Biz göreve geldiğimizden her 2-3 günde bir haciz gelen bir yapı vardı. İdari, hukuki ve mali yönden de bakıyoruz. Yol haritamızı belirledik. Bunu da ilerleyen günlerde açıklayacağız. Bursaspor’u yaşatma derdindeyiz.”

Her iki yöneticimiz de pırıl pırıl, gerçek Bursasporlu isimler… Samimiyetlerinden, iyi niyetlerinden yana şüphemiz de yok…

Elbette en kaz devraldılar ama 2.Lig’e düşme şokunu üzerinden atamayan taraftarlar da daha somut haberler bekliyor. Bursaspor’un mücadele edeceği Beyaz Grup’ta yer alan kulüplere bakıldığında; Bursaspor’un yanı sıra bir tek Bayburt Özel İdare Spor var transfer yapamayan.

Hakikaten bu tip haberler son derece sinir bozucu… Taraftarı iyice negatif düşüncelere itiyor. Tabii transfer yapmak da başlı başına çözüm değil. Geçen yıl Bursaspor kaç transfer yaptı ve şu an nerede? En büyük kanıtı da bu. Sadece transfer yapmakla başarı gelseydi her sene Fenerbahçe şampiyon olurdu misal…

Taraftar grubu Teksas da yeni yönetime dair açıklama yaptı. Onlar da daha farklı beklentiler içindeler belli ki… Kanaatimce çok erken, gereksiz bir açıklama oldu.

Öncelikle şunu belirteyim. Bu yönetim Bursaspor camiasının kahraman yönetimi olma fırsatını elde etmiş durumda. Öyle bir dönemde görev aldılar ki eğer 2-3 yıl içinde kulübü düzlüğe çıkartıp ait olduğu Süper Lig’e dönüşünü sağlarlarsa isimleri Bursaspor tarihine altın harflerle yazılacak. Her biri unutulmazlar arasına girecek. Şu an yönetime de büyük oranda güven var şehirde..

Yönetim de bunu biliyor ve gördüğüm kadarıyla Bursaspor’un geleceğini de kurtarmak için makro planlamalar yapıyor.

Transfer tahtasını mesele ediyoruz. Şu an tahta açıldı diyelim, transfer de yaptınız. Oyunculara ödemelerini yapamadığınız takdirde tahtayı açmanın da anlamı kalmıyor.

Geçen yıl Matavz’ı transfer ettik ama ödemesini düzenli yapamadıktan sonra ne anlamı var? Matavz ve Bruno gibi isimler bizim renklerimize mi aşık ki para almadan oynasın?

Yani mali yapıyı düzelttikten sonra tahtayı açmak en mantıklısı. Anladığım kadarıyla yönetim alacaklıların kozlarını elinden almak için de görüşmeleri zamana yayıyor.

Tek korkum bulunduğumuz ligin yapısı. Her türlü pisliğin döndüğü, fazla göz önünde olmayan bataklık misali bir lig. Her hafta kavgaların çıktığı maçlarla dolu…

Bursaspor’un tecrübeli 3 ağabeyinin olması bu anlamda çok değerli. Onların saha içinde sorumluluk alması ve gençleri yönetmesi şart. Keza rakiplerle de mantıklı diyalog içine girmeleri gerekli saha içinde…

Sadece gençlerle başarı gelemez bu ligde. Eskişehirspor denedi ve alt lige düştü… Unutmayalım…

Bursaspor yönetimi uzun vadeli planını çıkıp samimiyetle ortaya koymalı. “5 yıl sonra Süper Lig” diyebilmeli ve taraftar da ona göre beklentiye girmeli.

İhtiyacımız olan bu açık sözlülük belki de…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.