SON DAKİKA
Hava Durumu

Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

İnegöl Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Çarşamba günü 14.30’da yapıldı. 2021 yılı idari faaliyet raporunun da görüşüldüğü mecliste, ihtisas komisyonları ve encümen üye seçimleri gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 07.04.2022 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 07.04.2022 10:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bbursa.com
Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

İnegöl Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Çarşamba günü 14.30’da yapıldı. 2021 yılı idari faaliyet raporunun da görüşüldüğü mecliste, ihtisas komisyonları ve encümen üye seçimleri gerçekleştirildi.

İnegöl Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı Çarşamba günü 14.30’da Sani Konukoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. 18 gündem maddesinin masaya yatırıldığı mecliste, 2021 Yılı İdari Faaliyet Raporu görüşmelerinin de gerçekleştirildiği mecliste, yeni dönem ihtisas komisyonları ve encümen üye seçimleri yapıldı.

HUZUR MAHALLESİ SEMT PAZARININ YER DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLDİ

Belediye Başkanı Alper Taban’ın açılış konuşmasıyla başlayan meclis, imar komisyonuna hava edilecek maddelerin görüşülmesi ile devam etti. Ardından sırasıyla plan ve bütçe komisyonuna hava edilecek maddeler, imar komisyonundan gelen maddeler ve plan ve bütçe komisyonundan gelen maddeler görüşüldü. Meclisin 15. Maddesinde gündeme gelen Huzur Mahallesi semt pazarının Atatürk Caddesine taşınması konusu, görüşmeler sonrası oy birliği ile kabul edildi.

2021 YILI İDARİ FAALİYET RAPORU OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Meclisin 16. maddesinde ise 2021 Yılı İdari Faaliyet Raporu görüşüldü. Uzun süren karşılıklı soru cevapların ardından İnegöl Belediyesi 2021 Yılı İdari Faaliyet Raporu İYİ Parti ve CHP’nin ret, AK Parti ve MHP’nin evet oylarıyla oy çokluğu ile kabul edildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARI ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

17. gündem maddesinde ise meclisin yeni dönem ihtisas komisyonlarının belirlenmesi ve üye seçimleri gerçekleştirildi. Açık oylama ile yapılan seçimlerde komisyonlar ve üyeleri şöyle oluştu:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Turgay Yel, Muhammet Ergün, Hüseyin Çiğdem, Ömer Çakır, Dursun Öztürkoğlu

Plan ve Bütçe Komisyonu: Abdullah Akşeker, Kemal Kaya, Yunus Keser, Cavit Dülger, Regaip Korkmaz

Kültür ve Sanat Komisyonu Çevre Sağlık Komisyonu: Esra Leblebici, Ayhan Güleç, Selim Emre Aydın, Mevlüt Akbay, Fahrettin Baykan

Çevre Sağlık Komisyonu: Merve Haraslı, Burcu Keskin, Mehmet Aydın, Önder Özer Erdoğmuş, Erkan Dönmez

Gıda Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: Selahattin Külcü, İhsan Alper Alaaddinoğlu, Cemal Aktürk, Ergün İlçin, Fahrettin Baykan

Ulaştırma ve Trafik Komisyonu: Recai Baykan, Mahmut Özkan, Mürsel Avaşar, Ömer Çakır, İsmail Karaman

Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Komisyonu: Esra Leblebici, Merve Haraslı, Burcu Keskin, Sedat Eceryıldız, Fahrettin Baykan

Turizm Komisyonu: Eyüp Beyhan, Burcu Keskin, Mürsel Avaşar, Ahmet Genç, Fahrettin Baykan

ENCÜMEN ÜYELERİ BELLİ OLDU

Meclisin 18. Maddesinde görüşülen 2022 Nisan-2023 Nisan arası Encümen Üyeleri seçimi ise kapalı oylama ile yapıldı. Oylama sonucunda Mehmet Aydın, Merve Haraslı ve Eyüp Beyhan encümen üyeliğine seçildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.