SON DAKİKA
Hava Durumu

Her 4 çalışanından 1'i kadın

Son 3 yılda kadın çalışan sayısını önemli ölçüde artıran İzocam'ın şu anda her 4 çalışanından 1’ini kadınlar oluşturuyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2022 13:15
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2022 13:15
Kaynak: İGF Haber
Her 4 çalışanından 1'i kadın

İSTANBUL (İGFA) - Türkiye’de 57 yıldır yalıtım sektörüne liderlik eden İzocam, kadın çalışan sayısını her sene arttırarak; eşitlik ilkesini istihdam politikalarına da yansıtmayı sürdürüyor.

Kadın çalışanlarının oranını son üç yılda yüzde 18’den yüzde 25’e yükselen İzocam’ın, Genel Direktörlük’e direkt bağlı kadın çalışan personel sayısı ise aynı dönemde yüzde 17'den yüzde 43 seviyelerine ulaştı.

İzocam İnsan Kaynakları Direktörü Gözdehan Çaycı, kişilere saygı ilkesi ile her türlü cinsiyet ayırımcılığının karşısında yer alarak; kadınların emeğini ve işgücüne katılımlarını önemsediklerini vurguladı.

Kadınların, önlerindeki engellerin kaldırılarak iş dünyasında aktif olarak yer almalarının, en temel insani hak olmakla birlikte; ülkemizin sosyoekonomik gelişimi açısından da son derece önemli olduğunu belirten Çaycı, toplumun gelişimi için istihdam politikalarında cinsiyetçilik başta olmak üzere; din, dil, ırk, köken gibi ayrımcılığa neden olan tüm konular için eşitlik ilkesiyle hareket ettiklerini söyledi.

Kadın çalışanlarının oranının son üç yılda yüzde 18’den yüzde 25’e yükseldiğini belirten Çaycı; “Şu anda her 4 çalışanımızdan 1’ini kadın çalışma arkadaşlarımız oluşturmaktadır. Genel Direktörlük’e direkt bağlı kadın çalışan personel sayımız son 3 yılda yüzde 17'den yüzde 43 seviyelerine ulaşmıştır. Üretim tesislerimizdeki kadın mühendis, uzman ve sorumlu çalışan oranımız son 3 yılda, yüzde 6’dan yüzde 16’ya; potansiyel yetenek havuzundaki kadın çalışan sayımız ise yine son 3 yılda 3 katın üzerinde bir artış göstererek yüzde 9’dan yüzde 29’a yükselmiş durumdadır” diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.