SON DAKİKA
Hava Durumu

Zafer Partisi’nden açıklama

Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Cihat Gazi açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2023 14:40
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2023 14:48
https://www.bbursa.com
Zafer Partisi’nden açıklama

Değerli Basin Mensupları, Kıymetli dava arkadaşlarım

Bugün sizlerle bir araya gelerek Zafer partisi ve üyeleri hakkında çirkin ithamlarda bulunan bir imam hakkında şikayette bulunuyoruz 


Zafer Partisi olarak ülkemizin birlik ve beraberliği, halkimizin huzuru refahi ve demografik yapısının bozulmaması için var gücümüzle çalışan bir siyasi hareketiz. Amacımız, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumak, kadınlarımızın rahatça gezebildiği, çocuklarımızın rahatça sokaklarda oyun oynanabildiği adaletin tesis edildiği kısacası iktidarın tahrip ettiği her unsuru düzelterek ülkemizi daha güçlü yarınlara taşımaktır.


Geçtiğimiz günlerde maaşını ve hatta korumalarının da maaşını virgilerimizle ödediğimiz Diyanet İşleri'nde görev yapan Halil Konakçı adındaki imamin açıklamalarına dikkat çekmek istiyorum. Yaptığı ilk açıklamada Atatürk'ün şahsi meselemdir dediği ve hatta 1939 yılında referandumla ülkemize katılıp Türk olduğunu dünyaya duyuran Hatay ilimiz için çoğunluğunu Arapların oluşturduğu şeklinde ipe sapa gelmez açıklamalar yapmıştır, bu açıklamaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını belirtmek istiyorum. Devamında sosyal medya ortamında partimize çete, örgüt gibi çirkin thamlarda bulunmuştur. Mesleği olan imamlık dişinda sosyal medya fenomenliğine soyunan bu zatı milli güvenlik tehtidi olarak gördüğümüzü belirmek isterim Bizleri Türklüğün arkasına saklanarak vatan hainliği yapmakla itham eden bu arkadaşın dini kullanarak Türklüğe düşmanlık eden Lawrence gibi bir tutum sergilediğini belirtmek isterim. Biz, kötü niyetli yaklaşımları reddediyoruz ve böyle yaklaşımların ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamayacağına inanıyoruz. Zafer Partisi olarak, demokratik değerlere saygılı, hukukun üstünlüğünü benimsemiş ve toplumun tüm kesimlerine eşit mesafede duran bir siyasi anlayışı temsil ediyoruz. Halkımızın teveccühü ile yola çıktık ve onların güvenini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışıyoruz.Sonuç olarak, ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamayı amaçlayan her türlü olumsuz yaklaşımı reddediyoruz. Biz, Zafer Partisi olarak ülkemizin daha güçlü, daha adil ve daha refah içinde bir geleceğe kavuşması için çaba göstermeye devam edeceğiz Herkese çok teşekkür ediyoruz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 
              Cihat Gazi
Zafer Partisi Bursa İl Başkanı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.